Depresja Danakil

Depresja Danakil

Termin: 26 października-3 listopada 2024,

Czas trwania wyprawy: 9 dni,

Afarowie, Afdera, Wulkan Erta Ale, słone Jezioro Dalol, Hammed Ela, Semera, Dodom, Mekele, Addis Abeba, Tigrai

Kod wyprawy: TEP 011,

Dzień 1, 26 października: Warszawa

Wylot z lotniska Okęcie 21:00

Dzień 2, 27 października: Addis Abeba

Przylot do stolicy Etiopii 06:55. Transfer do hotelu, zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra.. pra … przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. W ostatnim czasie na terenie Etiopii odkryto jeszcze starsze szczątki ludzkie, również eksponowane w muzeum. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w dawnym pałacu Hajle Selassje i katedry świętej Trójcy, w której spoczywa ostatni etiopski cesarz. Zobaczymy barwny targ -Merkato, uważany za największy w Afryce. Ze wzgórza Entoto (3200 m n. p. m.) będziemy podziwiać panoramiczny widok na miasto. Nocleg w hotelu.

Dzień 3, 28 października: Semera

Przelot lub przejazd do Semery, stolicy regionu Afar. Po drodze zachwycają niezwykłe krajobrazy Wielkiego Rowu. W Semerze każdy turysta musi wykupić pozwolenie na poruszanie się po prowincji Afar. Obowiązkowe jest zabranie w dalszą podróż lokalnego przewodnika i policjantów do ochrony. Nocleg w lokalnym hotelu lub na kempingu.

Dzień 4, 29 października: Afdera

Przejazd do Afdery, gdzie od wieków pozyskuje się ze słonego jeziora sól. To prawdziwy „koniec świata”, miejsce, do którego robotnicy przyjeżdżają tylko na kilka zimowych miesięcy, w innych z powodu upałów nie da się żyć, nie wspominając o pracy. Nocleg na kempingu lub w lokalnym hotelu.

Dzień 5, 30 października: Erta Ale

Przejazd przez pustynię do Dodom. W Dodom trzeba wynająć się muły które przetransportują wyposażenie kempingowe i bagaże na wulkan Erta Ale (613 n.p.m.). Gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi i tym samym spadnie nieco temperatura rozpocznie się wspinaczka na wulkan. Nie jest to trudna trasa, ale z powodu upału dość wyczerpująca. Do przejścia 15 kilometrów. Na zdobywców czekają nocne zdjęcia kipiącej żarem kaldery wulkanu. Nocleg na jego szczycie.

Dzień 6, 31 października: Hamed Ela

O świcie powrót z wulkanu i po odpoczynku przejazd do miejscowości Hamed Ela, afarskiej wsi, w której mieszkają robotnicy pozyskujący sól. Tam też formują się karawany wielbłądów transportujących ją po kraju. Nocleg na kempingu

Dzień 7, 1 listopada: Dalol

Wycieczka do słonego jeziora Dalol. To najniższy punkt na terenie Etiopii, około 125 metrów poniżej poziomu morza. Podziwianie utworzonych przez gorącą wodę zachwycająco barwnych i niezwykłych w kształcie formacji skalnych. Przejazd do miejsca, gdzie w potwornym upale pozyskiwana jest sól. Sposób pracy i transportu nie zmienił się od wieków. Nocleg w Hamed Ela.

Dzień 8, 2 listopada: Mekele

Przejazd do stolicy regionu Tigrai- Mekele. Transfer na lotnisko i przelot do Addis Abeby. Wieczorem wylot do Polski

Wylot do Warszawy 23: 35

Dzień 9, 3 listopada: Warszawa

Przylot na lotnisko Okęcie 08:05

Cena zależy od liczby uczestników, którzy wezmą udział w wyprawie:

Dla 4-5 osób – 2350 USD od osoby

Dla 6-7 osób – 1893 USD od osoby

Dla 8-9 osób – 1522 USD od osoby

Powyżej 10 – 1251 USD od osoby

Udział zadeklarowało osób: 6.

Ich liczbę będziemy aktualizowali na bieżąco.

Cena zawiera:

Opiekę polskiego przewodnika na terenie Etiopii

Zakwaterowanie – hotel 3* w Addis Abebie, hotele lokalne i namioty na Danakil

Wyżywienie HB, na Danakil FB

Wszystkie transfery i przejazdy

Lokalnych przewodników i ochronę

Cena nie zawiera:

Przelotu do Etiopii

Wstępów i opłat lokalnych – 275 USD

Przelotów wewnątrz Etiopii – 165 USD

Wizy – 82 USD

Napoi i opłat za fotografowanie

Napiwków

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 165 USD

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,