Bull Jumping Ceremony

Dolina Rzeki Omo i Góry Bale

Termin: 10-23 listopada 2024,

Czas trwania wyprawy: 14 dni,

Plemiona Doliny Omo i Park Narodowy Gór Bale. Mursi, Hamerowie, Dassenech, Konso, Dorse, Ari, Awassa, Arba Minch.

Kod wyprawy: TEP 013,

Dzień 1, 10 listopada: Warszawa

Wylot z lotniska Okęcie 21:00

Dzień 2, 11 listopada: Addis Abeba

Przylot do stolicy Etiopii 06:55. Transfer do hotelu, zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra.. pra … przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. W ostatnim czasie na terenie Etiopii odkryto jeszcze starsze szczątki ludzkie, również eksponowane w muzeum. Zwiedzanie Muzeum Etnograficznego w dawnym pałacu Hajle Selassje i katedry świętej Trójcy, w której spoczywa ostatni etiopski cesarz. Zobaczymy barwny targ -Merkato, uważany za największy w Afryce. Ze wzgórza Entoto (3200 m n. p. m.) będziemy podziwiać panoramiczny widok na miasto. Nocleg w hotelu.

Dzień 3, 12 listopada: Awassa

Po śniadaniu wyjazd na południe do Awasa. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII wieku, czyli czasu, gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę Unesco kompleksu kamiennych steli. Będziemy jechać wzdłuż jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Nocleg w hotelu.

Dzień 4, 13 listopada: Przejazd do Arba Minch

Rano wizyta na niezwykle barwnym targu rybnym w Awassa. Możliwość skosztowania świeżych ryb, w tym etiopskiego sushi – surowej tilapii. Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arba Myncz. Będziemy jechać przez ziemie zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba, Wolayta. Nocleg w hotelu

Dzień 5, 14 listopada: Arba Minch

Dzień w Arbaminch. Po śniadaniu rejs po jeziorze Chamo, oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Po południu wizyta we wsi plemienia Dorze. Słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia i wyrobu fantazyjnych bawełnianych czapeczek. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 6, 15 listopada: Przejazd do Dżinki

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkania z ludem Bana. Nocleg na kampingu lub w hotelu w Dżinka. Późnym popołudniem jest się zazwyczaj na miejscu.

Dzień 7, 16 listopada: Mursi, przejazd do Turmi

Przejazd do Parku Narodowego Mago. Podróż do wsi Mursi to fascynujące doświadczenie kulturowe, pozwalające z bliska poznać unikalne tradycje tego plemienia. Kobiety Mursi wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Przejazd do Turmi, przystanek na targu plemiennym w Dimeka. Nocleg w lodge.

Dzień 8, 17 listopada: Omorate

Po śniadaniu przejazd do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa dłubankami na drugi brzeg rzeki, do wsi plemienia Dasenech. Tego dnia możliwa jest dodatkowo wyprawa do wioski plemienia Karo lub, w przypadku, jeśli ta ceremonia będzie w którejś z okolicznych wiosek organizowana, podziwianie „Skoków przez byki” Powrót do Turmi.

Dzień 9, 18 listopada: Przejazd do Arba Minch

Przejazd do Arba Myncz przez Key Afer lub Erbore. Trasa zależy od przejezdności dróg. Jeżeli pojedziemy przez Erbore przystanek przy skalnym ostańcu, z którego widać jezioro Chiew Bahyr, zwane kiedyś jeziorem Stefanii i wizyta we wsi plemiona Erbore. Nocleg w hotelu.

Dzień 10, 19 listopada: Przejazd w Góry Bale

Po śniadaniu przejazd do Parku Narodowego Gór Bale. Góry Bale to pasma górskie w regionie Oromia w południowo-wschodniej Etiopii, na południe od rzeki Awash.

Dzień 11, 20 listopada: Bale

Park Narodowy Gór Bale, rozciągający się na obszarze 2200 kilometrów kwadratowych, jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc w Etiopii. Jego dzikie alpejskie krajobrazy oferują nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, ale także unikalną możliwość obserwacji rzadkich gatunków ptaków i ssaków. To właśnie tutaj można spotkać wilka etiopskiego, który jest symbolem parku i największą populację tego gatunku można zaobserwować na płaskowyżu Sanetti. Równie wyjątkowa jest róża abisyńska, zdobiąca obszar Dinsho swoimi białymi kwiatami. Alpejskie wrzosowiska płaskowyżu Sanetti, pokryte roślinnością wrzosowatą i charakterystycznymi drzewostanami lobelii olbrzymiej, tworzą niepowtarzalny ekosystem, który przyciąga naukowców i turystów z całego świata.

Dzień 12, 21 listopada: Langano

Przejazd do nad jezioro Langano. Po drodze jeziora Wielkiego Rowu Afrykańskiego  Ziway, Abiata i Shala. Odpoczynek, możliwość kąpieli w jeziorze (wolne od bilharcji ). Langano to jedyne w Etiopii i jedno z niewielu w Afryce jezior wolnych od tej choroby. Zawdzięcza to wyjątkowemu, zasadowemu odczynowi wody. Nocleg w  lodge w Langano.

Podróż do jeziora Langano. Jezioro to, położone w regionie Oromia w Etiopii, jest wyjątkowe ze względu na swoje zasadowe wody, które są wolne od schistosomatozy, znanej również jako bilharcja. To rzadkość w Afryce, gdzie wiele jezior jest dotkniętych tą chorobą pasożytniczą. Langano oferuje bezpieczne i przyjemne miejsce do kąpieli, a także możliwość obserwacji dzikiej przyrody i relaksu w otoczeniu naturalnego piękna. Nocleg w lodge nad brzegiem jeziora pozwala na pełne zanurzenie się w spokoju i ciszy tego wyjątkowego miejsca.

Dzień 13, 22 listopada: Addis Abeba

Po śniadaniu czas wolny na regenerację sił przed podróżą do domu. Wylot do Warszawy 23: 35

Dzień 14, 23 listopada: Warszawa

Przylot na lotnisko Okęcie 08:05

Cena zależy od liczby uczestników, którzy wezmą udział w wyprawie:

Dla 4-5 osób – 3584 USD od osoby

Dla 6-7 osób – 2781 USD od osoby

Dla 8-9 osób – 2434 USD od osoby

Powyżej 10 – 2129 USD od osoby

Udział w wyprawie zadeklarowało osób: 4. Ich liczbę będziemy aktualizowali na bieżąco.

Cena zawiera:

Opiekę polskiego przewodnika na terenie Etiopii

Zakwaterowanie – hotel 3* w Addis Abebie, hotele lokalne i namioty na Danakil

Wyżywienie HB, na Danakil FB

Wszystkie transfery i przejazdy

Lokalnych przewodników i ochronę

Cena nie zawiera:

Przelotu do Etiopii

Wstępów i opłat lokalnych – 250 USD

Wizy – 82 USD

Napoi i opłat za fotografowanie

Napiwków

Dopłata do pokoju jednoosobowego – 165 USD

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,