Etiopia wznowiła wydawanie wiz przez Internet

Znów można ubiegać się o etiopską wizę przez Internet. 

Aplikować należy wyłącznie na oficjalnie stronie Urzędu Imigracyjnego: https://www.evisa.gov.et/

Rząd Etiopii ostrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek płatności lub za niedogodności, które mogą spotkać aplikujących za pośrednictwem tych serwisów.

Wiza jest przesyłana mailem, zazwyczaj w ciągu jednego lub dwóch dni. Jednak na forach internetowych pojawiają się informacje, od osób które na wizę czekały przez miesiąc. Trudno to zweryfikować, ale na wszelki wypadek lepiej nie zostawiać decyzji o wizowaniu na ostatnią chwilę.  Aplikacja wymaga przesłania drogą elektroniczną kopii paszportu i fotografii w formacie paszportowym. 

Paszport musi być ważny przez 6 miesięcy od daty wjazdu do Etiopii.

Wiza jednokrotna ważna jeden miesiąc kosztuje 52 dolary, koszt wizy na trzy miesiące to 72 dolary.  Te dwa dolary są kosztem wydania wizy. Nie ma możliwości aplikowania o wizę wielokrotną. Można to zrobić wyłącznie w etiopskich ambasadach (dla naszego kraju jest to Berlin) lub w ministerstwie w Addis Abebie.

Uwaga!! Etiopski Urząd Imigracyjny ostrzega przez serwisami podszywającymi się pod niego. Istnieją fałszywe strony internetowe, które mają podobny wygląd i działanie do oficjalnej strony e-Visa. Należy pamiętać, że rząd Etiopii nie ma żadnej umowy z właścicielami tych stron. Wszelkie wnioski wizowe złożone lub płatności dokonane za pośrednictwem tych stron są nieważne. Do takich serwisów należą np.: www.ethiopiaevisa.com , www.ethiopiaonlinevisa.com , www.evisaforethiopia.com i podobne.