Najprościej opisać Dolinę Omo jako swego rodzaju żywe muzeum. Mieszkają tu cztery z najważniejszych afrykańskich grup lingwistycznych. Plemion jest ponad dwadzieścia, niektóre liczą dziesiątki tysięcy ludzi, inne niespełna 500, kultura każdego jest autentyczna i unikalna. Do wielu z nich można dotrzeć tylko samochodami terenowymi, czasem, gdy spadnie deszcz i to się nie udaje. W dolinie rzeki Omo wszystko jest autentyczne: przyroda, ludzie i ich stroje, a także wioski w których mieszkają. Takich miejsc już na świecie nie ma. Przygody bohaterów "W pustyni i w puszczy" można tu kręcić nie wydając złotówki na charakteryzację statystów i budowę dekoracji.

Czytaj więcej: Safari w Dolinie Omo

Kotlina Danakilska (Depresja Danakil) to jedna z najmniej znanych krain Etiopii. Jest częścią Wielkiego Rowu Afrykańskiego, któremu zawdzięczamy jej niezwykłe formy geologiczne. Nadal bardzo trudno dostępna, pozbawiona infrastruktury turystycznej, dostarcza przeżyć, które wynagrodzą każdy trud. Częścią Danakil jest Dallol (116 metrów poniżej poziomu morza). To miejsce uznawane jest za najniżej położony punkt w całej Afryce, zarazem jedno z najgorętszych miejsc na naszej planecie. Średnia temperatura wynosi tu 35 stopni Celsjusza.

Czytaj więcej: Depresja Danakil

By ze stolicy Etiopii Addis Abeby dotrzeć na Płaskowyż Guassa trzeba pokonać około 260 km. Do Tarmaber prowadzi droga asfaltowa, potem gruntowa ( około 80 km). Samochodem zajmuje to około 5 godzin. Czy warto jechać tak długo? Zdecydowanie tak!!! Znajdziemy się w jednym z najbardziej dziewiczych i nieskażonych cywilizacją miejsc w wyżynnej Etiopii. Zajmujący około 100 kilometrów kwadratowych obszar jest idealnym terenem do trekkingów.

Czytaj więcej: Wyprawy na Płaskowyż Guassa

Wyjazd na pielgrzymkę do Etiopii dostarcza wrażeń i przeżyć jakich trudno doświadczyć w innym miejscu. Kraj jest od wieków niezłomną ostoją wiary chrześcijańskiej, z tej racji Etiopia nazywana bywa wyspą czarnego chrześcijaństwa otoczoną morzem islamu. To otoczenie- często niestabilne- wpływa na postrzeganie Etiopii jako kraju niebezpiecznego dla turystyki. Jest to całkowicie błędne spojrzenie. Etiopia jest krajem otwartym i bezpiecznym.

Czytaj więcej: Pielgrzymki do Etiopii

Harer to otoczone kamiennymi murami miasto meczetów, barwnych bazarów, centrum muzułmańskiej nauki i szkół. Zlokalizowany na wysokiej skarpie, otoczony bezkresnymi równinami, uważany jest za czwarte święte miasto islamu po Mekce, Medinie i Jerozolimie. Przez wieki był niepodległy, został wcielony do Etiopii przez cesarza Menelika. Harer w dawnych czasach mógł być podziwiany dopiero po długiej podróży karawaną, na grzbiecie wielbłąda lub muła. Dziś i tu świat się skurczył, Harar leży zaledwie o godzinę drogi od Dire Dawa współczesnego etiopskiego miasta, w pobliżu biegnie linia kolejkowa łącząca Addis Adebę z portem w Dżibuti. Jest tu również całkiem spore, międzynarodowe lotnisko.

Czytaj więcej: Harer

To jeden z najpopularniejszch programów zwiedzania Etiopii. Obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju, zarówno część historyczną na północy jak również Dolinę Omo.

Lalibela, Góry Siemen, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospad na Nilu Błękitnym to obowiązkowe punkty na turystycznej mapie Etiopii. Czymś zupełnie odmiennym jest południe kraju. Plemiona zamieszkujące Dolinę Omo żyją nadal tak jak przed setkami lat. W programie wizyty we wsiach Mursi, Hamerów, Dassenech, Konso, Arbore i Dorse. 

Czytaj więcej: Wyprawa do Etiopii 15 dni, samolotami i dżipami

Podczas naszej wyprawy do Etiopii „Śladami smaków i aromatów kawy” zapoznamy się z tajnikami uprawy i przetwarzania kawy. Będziemy spacerować po dziewiczej dżungli z małpami Gereza tańczącymi nad głowami. Ta wycieczka do Etiopii pozwoli odkryć piękno i różnorodność etiopskiej fauny i flory. Od pracowników plantacji i miejscowych dowiemy się wszystkiego o procesach, dzięki którym ziarna kawy mogą być eksportowane na rynek międzynarodowy. Dla Etiopii kawa jest najważniejszym towarem eksportowym. W czasie tej objazdowej wycieczki do Etiopii odwiedzimy również etiopskie plantacje herbaty, pieprzu i imbiru.

Czytaj więcej: Wycieczka do Etiopii śladami smaków i aromatów kawy