Depresja Danakil – barwny koniec świata

Wyprawa do Kotliny Danakilskiej. Obejmuje wspinaczkę na czynny wulkan Erta Ale. To jedna z najmniej znanych krain Etiopii. Nadal bardzo trudno dostępna, pozbawiona infrastruktury turystycznej, dostarcza przeżyć, które wynagrodzą każdy trud.

Jest częścią Wielkiego Rowu Afrykańskiego, któremu zawdzięczamy jej niezwykłe formy geologiczne.

Częścią Danakil jest Dallol (116 metrów poniżej poziomu morza). To miejsce uznawane jest za najniżej położony punkt w całej Afryce, zarazem jedno z najgorętszych miejsc na naszej planecie. Średnia temperatura wynosi tu 35 stopni Celsjusza.

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

Program zaczyna się i kończy w Addis Abebie, bez problemu można go połączyć ze zwiedzaniem innych części Etiopii.

Kod wyprawy: TEP 008

Czas trwania: 5 dni/ 4 noce

Zakwaterowanie: Hotele i kempingi

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ WYPRAWĘ NA DANAKIL

 Dzień 1: Addis Abeba – Semera

Rano transfer na lotnisko i przelot do Semery, stolicy regionu Afar. Po przylocie spotkanie z ekipą, odpowiedzialną za naszą wyprawę na Danakil. Trzeba pamiętać, że aby wyruszyć w ten rejon, potrzebny jest dodatkowy samochód, którym pojedzie lokalny przewodnik, kucharz i ochrona. Tego dnia przejedziemy około 330 km do podnóża wulkanu Erta Ale. Jest to stały wulkan lawowy o średnicy u podstawy 30 km, kaldera ma kształt kwadratu o boku 1 km. Piknikowy posiłek na trasie lub w lokalnej restauracji. Gdy słońce zacznie chylić się ku zachodowi i tym samym spadnie nieco temperatura rozpocznie się wspinaczka na wulkan. Nie jest to trudna trasa, ale z powodu upału dość wyczerpująca. Do przejścia 15 kilometrów. Noc spędzimy na krawędzi wulkanu, potrzebny do tego ekwipunek, jedzenie i wodę przetransportują na grzbietach wielbłądy. Nocleg w Erta Ale (camping).

 Dzień 2: Afdera, Erta Ale

Wczesnym rankiem wyruszymy na spacer po grzbiecie wulkanu, następnie zejdziemy z powrotem na parking. Po śniadaniu u podnóża Erta Ale pojedziemy nad jezioro Afdera na lunch. Możliwość popływania w słonych wodach jeziora Afedera. Po południu przejazd do miejscowości Abala na nocleg.

 Dzień 3: Berhale, Hamed Ela

Wcześnie rano przejazd do Berhale, przystanek na lunch. Kontynuacja podróży do Hamed Ela. Po przerwie, dalsza jazda do Dallol, najniżej położonego obszaru Depresji, poniżej 116 metrów nad poziomem morza. Wieczorem podziwianie niezapomnianego zachodu słońca nad słonymi jeziorkami. Dla odważnych kolejna możliwość kąpieli.h

 Dzień 4: Dallol

Po śniadaniu ponowny przejazd do Dallol, będzie można zobaczyć, jak górnicy wydobywają i ładują na grzbiety wielbłądów solne płyty. Podziwianie bajecznie kolorowych formacji siarkowych. Wieczorem wyruszają stąd karawany wielbłądów transportujące sól do miast. Przejazd na lunch Berhale, dalsza droga do Afedery na nocleg.

  Dzień 5: Semera – Addis Abeba

Wczesnym rankiem przejazd do Semery na lot powrotny do Addis Abeby. 

 Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,