Ethiopian Airlines wylądował w Warszawie

Wystartowali!!! Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane będą przez Ateny cztery razy w tygodniu.

– ET 764 Addis Abeba (ADD) – Ateny (ATH) – Warszawa (WAW): poniedziałek, środa, piątek, niedziela

– ET 765 Warszawa (WAW) – Ateny (ATH) – Addis Abeba (ADD): poniedziałek, wtorek, czwartek, sobota

Trasę obsługiwać będą wąskokadłubowe Boeingi 737 MAX 8.

Zmieni się to w nadchodzącym sezonie zimowym. Od 27 października samoloty Ethiopian Airlines zamiast przez Ateny będą latały do Warszawy przez Wiedeń. Tę trasę obsługiwać będą znacznie większe i bardziej komfortowe Airbusy A350. Rejs ET 730 będzie startował z Addis Abeby o 1:10, na lotnisku Chopina wyląduje o 8:10. Powrót wyruszy z Warszawy o 20:10, by wylądować w Addis Abebie rankiem, o 6:50 kolejnego dnia. Będzie to rejs ET 731.

To połączenie będzie się odbywało trzy razy w tygodniu: w niedziele, wtorki i czwartki.

Etiopia to ogromny kraj, prawie cztery razy większy od Polski. Podróżowanie po nim zdecydowanie ułatwia rozbudowana siatka połączeń wewnętrznych. Warto wspomnieć, że w ubiegłym miesiącu zostało ponownie uruchomione lotnisko w Aksum w prowincji Tigraj. Podróżującym do Etiopii na pokładzie swoich samolotów Ethiopian Airlines udziela dużych zniżek na przeloty wewnątrz kraju.

Odnosząc się do uruchomienia nowej trasy, Mesfin Tasew, dyrektor generalny Ethiopian Airlines Group, powiedział:

„Cieszymy się, że możemy ustanowić kolejne połączenie między Afryką a Europą dzięki lotowi, który rozpoczęliśmy dzisiaj do Warszawy w Polsce. Dążymy do zwiększenia wygody naszych pasażerów w podróżowaniu po całym świecie w ramach płynnego połączenia i jesteśmy dumni, że możemy przenieść nasze usługi, pełne afrykańskiej gościnności, do Polski”.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Blog

Ethiopian Airlines wylądował w Warszawie

Wystartowali!!! Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane będą przez Ateny cztery razy w tygodniu. – ET

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,