Modlitwa w Górach Semien © Andrzej Zarzecki

Pielgrzymki do Etiopii

Wyjazd na pielgrzymkę do Etiopii dostarcza wrażeń i przeżyć jakich trudno doświadczyć w innym miejscu. Kraj jest od wieków niezłomną ostoją wiary chrześcijańskiej, z tej racji Etiopia nazywana bywa wyspą czarnego chrześcijaństwa otoczoną morzem islamu. To otoczenie- często niestabilne- wpływa na postrzeganie Etiopii jako kraju niebezpiecznego dla turystyki. Jest to całkowicie błędne spojrzenie. Etiopia jest krajem otwartym i bezpiecznym.

Jest pewne, że Etiopia miała liczne kontakty ze światem chrześcijańskim już w czasach apostolskich, zaś w IV wieku chrześcijaństwo ustanowiono religią państwową. Historycy uważają, że był to drugi chrześcijański kraj ( pierwszym była Armenia). W Etiopskim Kościele Ortodoksyjnym przetrwało wiele obrzędów i zwyczajów nam już kompletnie obcych. Pielgrzymka do Etiopii to jakby wyprawa do źródeł naszej wiary.

Z punktu widzenia turysty Etiopię najlepiej podzielić na dwa obszary: chrześcijańską w większości, bogatą w zabytki północ i afrykańskie w duchu południe. Z tej racji większość pielgrzymek koncentruje swój pobyt na północy kraju. Jeśli chodzi o warianty zwiedzania to na północy możliwe są pielgrzmki lotnicze, z przelotami wewnętrznymi pomiędzy większymi miastami. Etiopskie narodowe linie lotnicze – Ethiopian Airlines cieszą się zasłużenie bardzo dobrą opinią, są członkiem sojuszu Star Alliance – tego samego w którym jest nasz LOT.

Druga opcja to pielgrzymki w całości odbywane lądem gdy środkiem transportu jest autokar. Od sposobu poruszania się i programu zależy długość pielgrzymki. Przy wariancie lotniczym na zobaczenie najważniejszych atrakcji północnej Etiopii potrzeba 7 dni, autokarem 12 dni. Rozpatrując wylot z Polski należy dodać 2 dni na przeloty międzynarodowe do stolicy Etiopii Addis Abeby. Autokarowy wariant pielgrzymki, choć dłuższy, jest tańszy, bo przeloty wewnętrzne są w Etiopii relatywnie drogie. Z drugiej strony podróż lądowa, choć niewątpliwie bardziej męcząca, dostarcza wrażeń jakich z pokładu samolotu się nie doświadczy.

By zobaczyć południe Etiopii trzeba poruszać się samochodami terenowymi z napędem na cztery koła. Sensowna trasa na południe Etiopii to minimum 7 dodatkowych dni. Można ją dołączyć do programu jako wariant opcjonalny dla całej lub części grupy.

Z Polski do Etiopii nie ma bezpośrednich przelotów, konieczna jest przesiadka. Pielgrzymkę można rozpocząć wylatując z: Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Lublina.

Jako, że TimelessEthiopia jest etiopskim biurem podróży znamy ten kraj w każdym szczególe. Bo to jest po prostu nasz kraj. Dlatego jesteśmy w stanie przygotować pielgrzymkę po dowolnej trasie, dla każdej grupy, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. I oczywiście zaoferować najlepszy serwis. Każda parafia i każda pielgrzymka ma swoją specyfikę. Dlatego nie ma sensu dopasowywać swojej wyprawy do standardowych programów oferowanych przez biura podróży. My dopasujemy wszystko do indywidualnych potrzeb.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Blog

Ethiopian Airlines wylądował w Warszawie

Wystartowali!!! Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane będą przez Ateny cztery razy w tygodniu. – ET

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,