Modlitwa w Górach Semien © Andrzej Zarzecki

Pielgrzymki do Etiopii

Wyjazd na pielgrzymkę do Etiopii dostarcza wrażeń i przeżyć jakich trudno doświadczyć w innym miejscu. Kraj jest od wieków niezłomną ostoją wiary chrześcijańskiej, z tej racji Etiopia nazywana bywa wyspą czarnego chrześcijaństwa otoczoną morzem islamu. To otoczenie- często niestabilne- wpływa na postrzeganie Etiopii jako kraju niebezpiecznego dla turystyki. Jest to całkowicie błędne spojrzenie. Etiopia jest krajem otwartym i bezpiecznym.

Jest pewne, że Etiopia miała liczne kontakty ze światem chrześcijańskim już w czasach apostolskich, zaś w IV wieku chrześcijaństwo ustanowiono religią państwową. Historycy uważają, że był to drugi chrześcijański kraj ( pierwszym była Armenia). W Etiopskim Kościele Ortodoksyjnym przetrwało wiele obrzędów i zwyczajów nam już kompletnie obcych. Pielgrzymka do Etiopii to jakby wyprawa do źródeł naszej wiary.

Z punktu widzenia turysty Etiopię najlepiej podzielić na dwa obszary: chrześcijańską w większości, bogatą w zabytki północ i afrykańskie w duchu południe. Z tej racji większość pielgrzymek koncentruje swój pobyt na północy kraju. Jeśli chodzi o warianty zwiedzania to na północy możliwe są pielgrzmki lotnicze, z przelotami wewnętrznymi pomiędzy większymi miastami. Etiopskie narodowe linie lotnicze – Ethiopian Airlines cieszą się zasłużenie bardzo dobrą opinią, są członkiem sojuszu Star Alliance – tego samego w którym jest nasz LOT.

Druga opcja to pielgrzymki w całości odbywane lądem gdy środkiem transportu jest autokar. Od sposobu poruszania się i programu zależy długość pielgrzymki. Przy wariancie lotniczym na zobaczenie najważniejszych atrakcji północnej Etiopii potrzeba 7 dni, autokarem 12 dni. Rozpatrując wylot z Polski należy dodać 2 dni na przeloty międzynarodowe do stolicy Etiopii Addis Abeby. Autokarowy wariant pielgrzymki, choć dłuższy, jest tańszy, bo przeloty wewnętrzne są w Etiopii relatywnie drogie. Z drugiej strony podróż lądowa, choć niewątpliwie bardziej męcząca, dostarcza wrażeń jakich z pokładu samolotu się nie doświadczy.

By zobaczyć południe Etiopii trzeba poruszać się samochodami terenowymi z napędem na cztery koła. Sensowna trasa na południe Etiopii to minimum 7 dodatkowych dni. Można ją dołączyć do programu jako wariant opcjonalny dla całej lub części grupy.

Z Polski do Etiopii nie ma bezpośrednich przelotów, konieczna jest przesiadka. Pielgrzymkę można rozpocząć wylatując z: Warszawy, Katowic, Gdańska, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy, Wrocławia, Lublina.

Jako, że TimelessEthiopia jest etiopskim biurem podróży znamy ten kraj w każdym szczególe. Bo to jest po prostu nasz kraj. Dlatego jesteśmy w stanie przygotować pielgrzymkę po dowolnej trasie, dla każdej grupy, dostosowaną do indywidualnych potrzeb. I oczywiście zaoferować najlepszy serwis. Każda parafia i każda pielgrzymka ma swoją specyfikę. Dlatego nie ma sensu dopasowywać swojej wyprawy do standardowych programów oferowanych przez biura podróży. My dopasujemy wszystko do indywidualnych potrzeb.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Jezioro Malawi
Blog

Do Malawi jeździmy bez wiz!!!

Malawi, często określane w materiałach promocyjnych jako 'gorące serce Afryki’, szeroko otwiera dla turystyki swoje granice. Dla obywateli aż 79 państw, w tym Polski, zniesiono wymóg wizowy.

Bombardier w służbie Ethiopian Airlines na lotnisku w Lalibeli - Etiopia
Blog

Ethiopian Airlines będzie latał do Warszawy?

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Addis Abeby staje się coraz bardziej prawdopodobne. Narodowe linie lotnicze Etiopii otrzymały zgodę na wykonywanie bezpośrednich lotów w nadchodzącym sezonie letnim.

Turyści obserwują słonie w Parku Narodowym Liwonde w Malawi
Malawi

Wyprawa do Etiopii i Malawi

Podróż życia do Etiopii i Malawi – odkryj tajemnice historii, spotkaj plemiona, zanurz się w dzikiej przyrodzie i nurkuj w krystalicznych wodach Jeziora Malawi. Emocjonujące safari, kulturowe doświadczenia i niezapomniane widoki czekają na Ciebie. Dołącz do naszej wyprawy już teraz!