Safari w Dolinie Omo

South Ethiopia Tour Omo Valley Tribes

Najprościej opisać Dolinę Omo jako swego rodzaju żywe muzeum. Mieszkają tu cztery z najważniejszych afrykańskich grup lingwistycznych. Plemion jest ponad dwadzieścia, niektóre liczą dziesiątki tysięcy ludzi, inne niespełna 500, kultura każdego jest autentyczna i unikalna. Do wielu z nich można dotrzeć tylko samochodami terenowymi, czasem, gdy spadnie deszcz i to się nie udaje. W dolinie rzeki Omo wszystko jest autentyczne: przyroda, ludzie i ich stroje, a także wioski w których mieszkają. Takich miejsc już na świecie nie ma. Przygody bohaterów "W pustyni i w puszczy" można tu kręcić nie wydając złotówki na charakteryzację statystów i budowę dekoracji.

 

 

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie. Na przykład można przesunąć zwiedzanie stolicy kraju na pierwszy dzień by odpocząć po trudach podróży lotniczej.

 TEP 005 - Safari w Dolinie Omo

Czas trwania: 10 nocy/ 11 dni

Zakwaterowanie: Hotele i Lodge lub Kempingi

Dzień 1: Addis Abeba

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby (Lufthansa, Turkish Airlines), przejazd do hotelu na nocleg.

Wybierając Ethiopian Airlines można być w Addis Abebie wcześnie rano. Wtedy bez noclegu, prosto z lotniska, ruszamy na południe Etiopii. 

Dzień 2: Awasa

Po śniadaniu wyjazd na południe do Awasa. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII wieku czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę Unesco kompleksu kamiennych steli. Będziemy jechać wzdłuż jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Nocleg w hotelu.

Dzień 3: Arba Mincz

Rano wizyta na niezwykle barwnym targu rybnym w Awassa. Możliwość skosztowania świeżych ryb, w tym etiopskiego sushi - surowej tilapii. Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arba Myncz. Będziemy jechać przez ziemie zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba, Wolayta. Nocleg w hotelu.

Dzień 4: Arba Minch

Dzień w Arbaminch. Po śnidaniu rejs po jeziorze Chamo, oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Po południu wizyta we wsi plemienia Dorze. Słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia i wyrobu fantazyjnych bawełnianych czapeczek. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 5: Przejazd do Dżinka

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkania z ludem Bana. Nocleg na kampingu lub w hotelu w Dżinka. Późnym popołudniem jest się zazwyczaj na miejscu.

Dzień 6: Mursi

Przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Przejazd do Turmi. Jeśli to czwartek po drodze wstępimy na etniczny targ w Key Afer, jeśli nie, to zobaczymy innego dnia targ w Dimeka, Alduba lub w Turmi.Trasa zostanie zmodyfikowana tak, by zobaczyć któryś z plemiennych targów. Nocleg na kempingu lub w lodge.

Dzień 7:Omorate

Po śniadaniu przejazd do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa dłubankami na drugi brzeg rzeki, do wsi plemienia Dasenech. Tego dnia możliwa jest dodatkowo wyprawa do wioski plemienia Karo lub, w przypadku jeśli ta ceremonia będzie w którejś z okolicznych wiosek organizowana, podziwianie "Skoków przez byki" Powrót do Turmi.

Dzień 8: Konso

Przejazd do Konso przez Arbore lub Key Afer. Trasa zależy od przejezdności dróg.Jeżeli pojedziemy przez Arbore przystanek w punkcie widokowym na słone jezioro Stefanii (Czoł Bahyr). Krótka wizyta we wsi plemienia Arbore. Wizyta we wsi ludu Konso. Nocleg na kampingu lub w lodge.

Dzień 9: Wendogenet lub Langano

Przejazd z Konso do Wendogenet lub Langano. Jeżeli pojedziemy do Wendogenet kąpiel w gorących źródłach. Wendogenet jest również doskonałym miejscem do obserwacji ptaków. Nocleg w Wabishebele. Jezioro Langano które jest drugą opcją trasy to jedyne jezioro w Etiopii w którym można się bez obawy kąpać. Zawdzięczamy to specyficznemu, alkalicznemu odczynowi wody.

Dzień 10: Addis Abeba

Jeżeli nocleg był w Wabishebele rano wycieczka na oglądanie ptaków. Czas wolny na kąpiel w przypadku noclegu w Langano. Następnie przejazd do Addis Abeby. Przystanek nad jeziorem Ziway, gromadzą się tu tysiące ptaków, w tym imponujących rozmiarów marabuty. Powrót na kolację do hotelu.  

Dzień 11: Addis Abeba

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m.  Wieczorem transfer na lotnisko.

 

Formularz kontaktowy

 

Nasza oferta to:

Wycieczki dla firm i turystów indywidualnych, obserwacje ptaków, trampingi i wyprawy w góry, trekkingi, wyjazdy incentive – czyli "szyte na miarę", zgodnie z życzeniami naszych Klientów, aktywne wakacje, wyjazdy motywacyjne, safari, wakacje na kempingach, safari fotograficzne, zwiedzanie miejsc historycznych, poznawanie lokalnych kultur, wyprawy ekologiczne, pielgrzymki szlakami biblijnymi, obsługa ekip filmowych, wszelkiego rodzaju pobyty specjalistyczne, bilety lotnicze, rezerwacje hoteli i wypożyczanie samochodów

WTTC SafeTravels R Stamp

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Timeless Ethiopia Touring Ptv.Ltd.Co.

Address
Nifas Silk Lafto Sub city, Wereda 09 Saris Addisu Seffer, Heyday Hotel
Address
Addis Ababa, Ethiopia
Phone
+251 118 889 695
Phone
+251 114 709 089
Mobile
+251 911 510 881
Address
Kontakt w języku polskim
Mobile
+48 602 344 248
Mobile
+251 94 429 6595
Mail
andrzej@timelessethiopia.pl