Safari w Dolinie Omo

South Ethiopia Tour Omo Valley Tribes

Najprościej opisać Dolinę Omo jako swego rodzaju żywe muzeum. Mieszkają tu cztery z najważniejszych afrykańskich grup lingwistycznych. Plemion jest ponad dwadzieścia, niektóre liczą dziesiątki tysięcy ludzi, inne niespełna 500, kultura każdego jest autentyczna i unikalna. Do wielu z nich można dotrzeć tylko samochodami terenowymi, czasem, gdy spadnie deszcz i to się nie udaje. W dolinie rzeki Omo wszystko jest autentyczne: przyroda, ludzie i ich stroje, a także wioski w których mieszkają. Takich miejsc już na świecie nie ma. Przygody bohaterów "W pustyni i w puszczy" można tu kręcić nie wydając złotówki na charakteryzację statystów i budowę dekoracji.

 

 

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie. Na przykład można przesunąć zwiedzanie stolicy kraju na pierwszy dzień by odpocząć po trudach podróży lotniczej.

 TEP 005 - Safari w Dolinie Omo

Czas trwania: 10 nocy/ 11 dni

Zakwaterowanie: Hotele i Lodge lub Kempingi

Dzień 1: Addis Abeba

Wieczorem lub w nocy przylot do stolicy Etiopii Addis Abeby (Lufthansa, Turkish Airlines), przejazd do hotelu na nocleg.

Wybierając Ethiopian Airlines można być w Addis Abebie wcześnie rano. Wtedy bez noclegu, prosto z lotniska, ruszamy na południe Etiopii. 

Dzień 2: Awasa

Po śniadaniu wyjazd na południe do Awasa. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale monastyru Adadi Maryam . Pochodzi on z XII wieku czyli czasu gdy powstawały skalne świątynie Lalibeli. Wizyta w Tiya i oglądanie wpisanego na listę Unesco kompleksu kamiennych steli. Będziemy jechać wzdłuż jezior Wielkiego Rowu Afrykańskiego Ziway, Abiata i Shala. Nocleg w hotelu.

Dzień 3: Arba Mincz

Rano wizyta na niezwykle barwnym targu rybnym w Awassa. Możliwość skosztowania świeżych ryb, w tym etiopskiego sushi - surowej tilapii. Przejazd do położonego nad jeziorem Chamo miasta Arba Myncz. Będziemy jechać przez ziemie zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba, Wolayta. Nocleg w hotelu.

Dzień 4: Arba Minch

Dzień w Arbaminch. Po śnidaniu rejs po jeziorze Chamo, oglądanie krokodyli, hipopotamów i różnych gatunków ptaków. Po południu wizyta we wsi plemienia Dorze. Słyną z niezwykłych domów o kształcie głowy słonia i wyrobu fantazyjnych bawełnianych czapeczek. Nocleg w tym samym hotelu.

Dzień 5: Przejazd do Dżinka

Po śniadaniu przejazd przez ziemie ludu Konso, podziwianie barwnych strojów, malowniczych tarasów na polach i drewnianych rzeźb ustawianych na grobach. W dalszej części drogi spotkania z ludem Bana. Nocleg na kampingu lub w hotelu w Dżinka. Późnym popołudniem jest się zazwyczaj na miejscu.

Dzień 6: Mursi

Przejazd do Parku Narodowego Mago. Wycieczka do wsi plemienia Mursi. Kobiety z tego plamienia wkładają sobie w dolną wargę talerzyki, mężczyźni dekoracyjnie malują ciała. Przejazd do Turmi. Jeśli to czwartek po drodze wstępimy na etniczny targ w Key Afer, jeśli nie, to zobaczymy innego dnia targ w Dimeka, Alduba lub w Turmi.Trasa zostanie zmodyfikowana tak, by zobaczyć któryś z plemiennych targów. Nocleg na kempingu lub w lodge.

Dzień 7:Omorate

Po śniadaniu przejazd do Omorate nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawa dłubankami na drugi brzeg rzeki, do wsi plemienia Dasenech. Tego dnia możliwa jest dodatkowo wyprawa do wioski plemienia Karo lub, w przypadku jeśli ta ceremonia będzie w którejś z okolicznych wiosek organizowana, podziwianie "Skoków przez byki" Powrót do Turmi.

Dzień 8: Konso

Przejazd do Konso przez Arbore lub Key Afer. Trasa zależy od przejezdności dróg.Jeżeli pojedziemy przez Arbore przystanek w punkcie widokowym na słone jezioro Stefanii (Czoł Bahyr). Krótka wizyta we wsi plemienia Arbore. Wizyta we wsi ludu Konso. Nocleg na kampingu lub w lodge.

Dzień 9: Wendogenet lub Langano

Przejazd z Konso do Wendogenet lub Langano. Jeżeli pojedziemy do Wendogenet kąpiel w gorących źródłach. Wendogenet jest również doskonałym miejscem do obserwacji ptaków. Nocleg w Wabishebele. Jezioro Langano które jest drugą opcją trasy to jedyne jezioro w Etiopii w którym można się bez obawy kąpać. Zawdzięczamy to specyficznemu, alkalicznemu odczynowi wody.

Dzień 10: Addis Abeba

Jeżeli nocleg był w Wabishebele rano wycieczka na oglądanie ptaków. Czas wolny na kąpiel w przypadku noclegu w Langano. Następnie przejazd do Addis Abeby. Przystanek nad jeziorem Ziway, gromadzą się tu tysiące ptaków, w tym imponujących rozmiarów marabuty. Powrót na kolację do hotelu.  

Dzień 11: Addis Abeba

Po śniadaniu zwiedzanie miasta. Wizyta w Muzeum Narodowym, gdzie zapoznamy się z historią i współczesnością Etiopii. Jego największą atrakcją jest Lucy, czyli szkielet naszego pra.. pra ..pra przodka, odkryty w 1974 roku. Szkielet pochodzi sprzed 3 milionów 200 tysięcy lat. Zwiedzanie katedry Św. Trójcy z grobem cesarza Hajle Selasje oraz uniwersytetu w jego dawnym pałacu, wzgórza Entoto z panoramą miasta - 3200 m n.p.m.  Wieczorem transfer na lotnisko.

 

Formularz kontaktowy