Turyści obserwują słonie w Parku Narodowym Liwonde w Malawi

Wyprawa do Etiopii i Malawi

Witajcie w podróży życia – wyprawie pełnej niepowtarzalnych doświadczeń i fascynujących odkryć! Przed Wami niezwykła przygoda po tajemniczych krainach Etiopii i Malawi, które ukrywają w sobie bogactwo kulturowe, dziką przyrodę i historię sięgającą tysięcy lat wstecz. Nasz wyjątkowy program wycieczki pozwoli Ci odkryć fascynujące zakątki Afryki. Przygotuj się na niezapomniane przeżycia, które na zawsze pozostaną w Twoim sercu.

Dzień 1: Addis Abeba

Witajcie w stolicy Etiopii, Addis Abebie! Po długiej podróży przylatujemy do tego fascynującego miejsca i udajemy się do wygodnego hotelu, gdzie odpoczniemy po podróży. Po smacznym śniadaniu ruszamy na niezwykłe zwiedzanie miasta. Odwiedzamy Muzeum Narodowe, które pozwoli nam zgłębić historię i teraźniejszość Etiopii. Jego głównym skarbem jest Lucy, szkielet naszego odległego przodka odkrytego w 1974 roku i datowanego na 3 miliony 200 tysięcy lat. Następnie zobaczymy katedrę Św. Trójcy, gdzie spoczywa cesarz Hajle Selasje oraz uniwersytet mieszczący się w jego dawnej rezydencji. Na wzgórzach Entoto podziwiamy panoramę miasta, aż 3200 m n.p.m. Wieczorem wracamy do hotelu na zasłużony odpoczynek.

Dzień 2: Arba Myncz

Dziś wyruszamy w podróż do miasta Arba Myncz, położonego nad malowniczym jeziorem Chamo. Przez drogę będziemy przemierzać tereny zamieszkane przez plemiona Oromo, Alaba i Wolayta. Czekają nas niezwykłe widoki i spotkania z lokalnymi mieszkańcami. Wieczorem docieramy do hotelu, gdzie spędzimy noc.

Dzień 3: Dorze i jezioro Czamo

Rano ruszamy do wioski plemienia Dorze. Zachwycamy się ich unikalnymi domami w kształcie głowy słonia, które osiągają aż 15 m wysokości i są zbudowane z bambusowych tyczek i liści fałszywego bananowca. To magiczne miejsce, gdzie możemy nabyć piękne gliniane naczynia i tkaniny, stanowiące niezwykłe pamiątki. Dorze słyną z najsmaczniejszego araki, lokalnego samogonu w całej Etiopii. Po południu czeka nas relaksujący rejs po jeziorze Czamo, podziwiając krokodyle, hipopotamy i różnorodne gatunki ptaków. Noc spędzamy w tym samym hotelu.

Dzień 4: Turmi i plemię Konso

Kierujemy się w stronę miejscowości Turmi, przemierzając tereny zamieszkane przez lud Konso. Podziwiamy ich kolorowe stroje i urokliwe tarasy na polach, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem docieramy do lodżu w Turmi, gdzie spędzimy noc.

Dzień 5: Omorate i Dżinka

Po śniadaniu ruszamy do Omorate, nad rzeką Omo, tuż przy granicy z Kenią. Przeprawiamy się dłubankami na drugi brzeg rzeki, aby odwiedzić wioskę plemienia Dasenech. Następnie kierujemy się do miejscowości Dżinka, a po drodze, jeśli czas i siły pozwolą, odwiedzamy wioskę plemienia Karo. To wyjątkowe spotkania i przeżycia, które na zawsze pozostaną w naszych sercach. Wieczorem odpoczywamy w hotelu w Dżinka.

Dzień 6: Park Narodowy Mago i plemię Mursi

Po śniadaniu wyruszamy do Parku Narodowego Mago. Odkrywamy tajemnice wsi plemienia Mursi, które jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych ludów zamieszkujących dolinę rzeki Omo. Kobiety z tego plemiania noszą w dolnej wardze gliniane talerzyki. Po południu odwiedzamy targ w Key Afer, gdzie spotykamy przedstawicieli plemion Ari, Bana i Tsemay. To prawdziwa uczta kulturowa. Nocleg w Dżinka.

Dzień 7: Powrót do Addis Abeby

Dziś kończymy naszą wycieczkę po Etiopii. Z Dżinki polecimy do Addis Abeby. W zależności od rozkładu lotów, mamy czas na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym targowisku. Wieczorem spotykamy się na kolacji w typowej etiopskiej restauracji, gdzie rozbawi nas tradycyjna muzyka i pokazy tańców. To niezwykłe pożegnanie z pięknym krajem i jego gościnnymi mieszkańcami.

Dzień 8: Wylot do Malawi

Transfer na lotnisko i przelot do Malawi, kraju pełnego tajemnic i uroku. Naszym celem jest stolica Lilongwe, która skrywa w sobie pulsujące życie i fascynującą kulturę. Po przylocie udajemy się na krótkie zwiedzanie miasta. Zobaczymy m.in. siedzibę parlamentu, ruchliwe bazary w dzielnicy Old Town oraz zielone zakątki stolicy, które zachwycą nas swoim pięknem. Wieczorem odpoczywamy w przytulnym hotelu Woodland, gdzie poznajemy smaki malawijskiej kuchni, pełnej lokalnych przysmaków i tradycji.

Dzień 9: Płaskowyż Zomba

Wczesnym rankiem opuszczamy Lilongwe i udajemy się do miasta Zomba, położonego na płaskowyżu Shire Highlands. Jest to dawna stolica Malawi. Wieczorem docieramy do hotelu Ku Chawe Inn, z którego roztacza się zapierający dech w piersiach widok na okolicę. Na płaskowyżu noce bywają chłodne, ale nie ma obaw, każdy z hotelowych pokoi jest wyposażony w kominek.

Dzień 10: Magia Płaskowyżu Zomba

Rano rozpoczynamy dzień spacerem po urokliwych zakątkach płaskowyżu. To niepowtarzalna okazja, by odkryć piękno dzikiej przyrody Malawi i cieszyć się z każdego chwili spędzonej w tym wyjątkowym miejscu. Dziś doświadczamy prawdziwego bogactwa natury. Odwiedzimy punkty widokowe z który w doliny spoglądali cesarz Etiopii Hajle Selassie i królowa angielska Elżbieta. Po południu zwiedzimy miasto i lokalny rynek. Nocleg w hotelu Ku Chawe Inn.

Dzień 11: Park Narodowy Liwonde

Nasz kolejny cel to Park Narodowy Liwonde – raj dla miłośników przyrody. Jesteśmy podekscytowani możliwością spotkania różnorodnych gatunków zwierząt, które żyją w tym pięknym miejscu. Wieczorem czeka nas pasjonujące safari, w trakcie którego zobaczymy hipopotamy, gnu czy może nawet lwa.

Dzień 12: Przygoda w Parku Narodowym Liwonde

Cały dzień spędzamy w Parku Narodowym Liwonde, zachwycającego swoją dziką urodą. Wyruszamy na wycieczkę łodzią po rzece Shire, aby podziwiać dzikie stworzenia z zupełnie innej perspektywy. Jest to wyjątkowe doświadczenie, którego nie zapomnimy przez długi czas. Cieszymy się widokiem hipopotamów, krokodyli i innych mieszkańców parku. Po południu kolejne safari aż do zachodu słońca nad brzegiem rzeki Shire koniecznie ze szklaneczką dżinu z tonikiem w ręku. 

Dzień 13: Przejazd nad jezioro Malawi

Po porannym safari łodzią, przenosimy się do centralnego regionu Malawi, gdzie czeka na nas magiczne Jezioro Malawi, nazywane również „jeziorem gwiazd”. To miejsce pełne niesamowitej krystalicznie czystej wody i tysięcy gatunków ryb. Jezioro Malawi zapiera dech w piersiach i zostawia niezapomniane wrażenia. Spędzamy czas na pięknych złotych plażach, relaksujemy się w ciepłym słońcu i cieszymy się jednym z najgłębszych jezior na świecie.

Dzień 14: Jezioro Malawi

Ten dzień spędzamy na brzegu Jeziora Malawi, delektując się jego urokami. To czas na powolny powrót do codzienności i cieszenie się ostatnimi chwilami tej niesamowitej podróży. Jezioro Malawi wciąż oczarowuje nas swoją magią i pięknem, a my zostajemy w nim zanurzeni, zachwycając się każdym dniem spędzonym w tym niezwykłym miejscu.

Dzień 15: Powrót do Lilongwe

Nadszedł czas, aby pożegnać malawijskie piękno i powrócić do stolicy, Lilongwe. W trakcie podróży powrotnej mamy czas na ostatnie zakupy pamiątek na lokalnym targowisku, gdzie zdobędziemy drobne skarby, aby zachować wspomnienia z tej wyjątkowej wyprawy. Wieczorem odpoczywamy i delektujemy się ostatnimi chwilami w Malawi.

Dzień 16: Wracamy do Polski

Dziś kończymy naszą afrykańską przygodę i wyruszamy w podróż powrotną do Polski. Na sercu mamy bogactwo wrażeń i pięknych wspomnień, które na zawsze pozostaną z nami. Etiopia i Malawi to miejsca, które przyciągają swoją historią, kulturą i przyrodą, pozostawiając w sercach piękno Afryki.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Blog

Ethiopian Airlines wylądował w Warszawie

Wystartowali!!! Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane będą przez Ateny cztery razy w tygodniu. – ET

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,