Nowy park na wzgórzu Entoto w Addis Abebie.

Jeden dzień w Addis Abebie

Największym miastem Etiopii i jednocześnie jej stolicą jest Addis Abeba, co w języku amharskim oznacza „nowy kwiat”. Prezentujemy najciekawsze miejsca do odwiedzenia w Addis Abebie, jeśli czas pozwoli możemy dołączyć kilka innych atrakcji stolicy Etiopii.

Czas trwania wycieczki po Addis Abebie: Cały dzień

Miasto zlokalizowane jest w centrum kraju, 2400 metrów nad poziomem morza. Jest to jedna z najwyżej położonych stolic na świecie. Według wielu źródeł Addis Abeba zajmuje trzecie miejsce w tej klasyfikacji, po boliwijskim La Paz i ekwadorskim Quito. La Paz nie jest jednak oficjalną stolicą swojego kraju, więc etiopskie miasto możemy przesunąć na drugie miejsce.
Podczas jednodniowej wycieczki zobaczysz wszystkie najważniejsze miejsca do odwiedzenia w Addis Abebie, jeśli to będzie możliwe, możemy dołączyć kilka innych atrakcji stolicy Etiopii.

Przed południem

Zwiedzanie Addis Abeby rozpoczniemy od zobaczenia katedry Świętej Trójcy. Jest to najważniejszy kościół w Etiopii. W świątyni znajduje się mauzoleum ostatniego cesarza Etiopii – Hajle Selasje. Pochowana jest tam również jego żona. Następnie zobaczymy Muzeum Narodowe, o którym mówi się, że jest jednym z najważniejszych muzeów w całej Afryce Subsaharyjskiej. Liczące 3,2 miliona lat kości naszej wielkiej …. przodkini – Lucy, są jednym z najsłynniejszych eksponatów muzealnej ekspozycji. Uwagę zwiedzających przyciąga bogata kolekcja insygniów cesarskich i kościelnych, strojów i broni. Najstarszymi eksponatami są rzeźby naskalne i inskrypcje z czasów królowej Saby, odnalezione w okolicach Aksum i na terenie dzisiejszej Erytrei.   
Muzeum Etnograficzne, które będzie kolejnym przystankiem naszej wycieczki po Addis Abebie, znajduje się na Uniwersytecie. Zostało założone i przez wiele lat było prowadzone przez polskiego naukowca, profesora Stanisława Chojnackiego. Najciekawszą częścią ekspozycji jest kolekcja krzyży i ikon. Muzeum powinni odwiedzić amatorzy instrumentów ludowych, gdyż w muzeum zgromadzono ich imponujący zbiór.

Przerwa obiadowa przewidziana jest w restauracji serwującej dania kuchni etiopskiej i lokalne piwo.

Po południu

Po lunchu wejdziemy na wzgórze Entoto położone 3200 m nad poziomem morza. Obecnie znajduje się tam nowy park z tarasem widokowym oferującym panoramiczne widoki na Addis Abebę. Tutaj znajdowała się stolica Etiopii, zanim Menelik II przeniósł ją do Addis Abeby. Pałac królewski pozostał do dziś. Lokalne muzeum wystawia korony należące do królów i kościoła, stroje i insygnia.

Ostatnią atrakcją będzie Merkato, które jest uważane za największy targ w Afryce.
Po zwiedzaniu odprowadzimy Cię do wybranego hotelu lub na lotnisko.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Jezioro Malawi
Blog

Do Malawi jeździmy bez wiz!!!

Malawi, często określane w materiałach promocyjnych jako 'gorące serce Afryki’, szeroko otwiera dla turystyki swoje granice. Dla obywateli aż 79 państw, w tym Polski, zniesiono wymóg wizowy.

Bombardier w służbie Ethiopian Airlines na lotnisku w Lalibeli - Etiopia
Blog

Ethiopian Airlines będzie latał do Warszawy?

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Addis Abeby staje się coraz bardziej prawdopodobne. Narodowe linie lotnicze Etiopii otrzymały zgodę na wykonywanie bezpośrednich lotów w nadchodzącym sezonie letnim.

Turyści obserwują słonie w Parku Narodowym Liwonde w Malawi
Malawi

Wyprawa do Etiopii i Malawi

Podróż życia do Etiopii i Malawi – odkryj tajemnice historii, spotkaj plemiona, zanurz się w dzikiej przyrodzie i nurkuj w krystalicznych wodach Jeziora Malawi. Emocjonujące safari, kulturowe doświadczenia i niezapomniane widoki czekają na Ciebie. Dołącz do naszej wyprawy już teraz!