Nad brzeg jeziora można dotrzeć konno.

Wycieczka do miasta Ambo i nad jezioro kraterowe Wonchi

Miasto Ambo (znane również jako Hagere Hiwot) to kurort położony w środkowej Etiopii, 155 km na zachód od Addis Abeby. Biją tu źródła wody minrealnej.

Czas trwania: 1 lub 2 dni

Jest to prowincja kraju związkowego Oromo zwana Mirab Shewa Zone. Miasto położone jest 2101 m nad poziomem morza.

Ambo zostało spopularyzowane w całej Etiopii jako miejsce produkcji smacznej gazowanej wody mineralnej o nazwie Ambo. Jest ona tak popularna w Etiopii, że ludzie kojarzą ją z każdą wodą gazowaną. Kiedy chcemy zamówić wodę gazowaną w restauracji, najlepiej po prostu poprosić o Ambo.

Kurort ma bardzo ciekawą architekturę z czasów cesarza Hajle Selasje. Kolejną atrakcją jest Wenchi Crater Lake. Jezioro jest malowniczo położone wewnątrz krateru wygasłego wulkanu, można też odwiedzić gorące źródła oraz wodospady Gurder i Huluka. Na jednej z wysp na jeziorze znajduje się dawny klasztor. Interesująca jest flora i fauna tutejszych torfowisk. Do jeziora można dotrzeć pieszo lub na grzbiecie konia, którego można wypożyczyć w wiosce. Na turystów czekają łodzie, które przewożą odwiedzających do klasztoru i gorących wód.

Od 1977 roku Ambo jest siedzibą Etiopskiego Instytutu Badań Rolniczych, prowadzącego badania nad ochroną i rozwojem etiopskich roślin domowych.

Okolice Ambo są popularnym celem weekendowych wycieczek mieszkańców Addis Abeby.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 7-30 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela, Awassa,

Bull Jumping Ceremony
Etiopia 2024

Dolina Rzeki Omo i Góry Bale

Termin: 17-30 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 14 dni, Plemiona Doliny Omo i Park Narodowy Gór Bale. Mursi, Hamerowie, Dassenech, Konso, Dorse, Ari, Awassa, Arba