Nad brzeg jeziora można dotrzeć konno.

Wycieczka do miasta Ambo i nad jezioro kraterowe Wonchi

Miasto Ambo (znane również jako Hagere Hiwot) to kurort położony w środkowej Etiopii, 155 km na zachód od Addis Abeby. Biją tu źródła wody minrealnej.

Czas trwania: 1 lub 2 dni

Jest to prowincja kraju związkowego Oromo zwana Mirab Shewa Zone. Miasto położone jest 2101 m nad poziomem morza.

Ambo zostało spopularyzowane w całej Etiopii jako miejsce produkcji smacznej gazowanej wody mineralnej o nazwie Ambo. Jest ona tak popularna w Etiopii, że ludzie kojarzą ją z każdą wodą gazowaną. Kiedy chcemy zamówić wodę gazowaną w restauracji, najlepiej po prostu poprosić o Ambo.

Kurort ma bardzo ciekawą architekturę z czasów cesarza Hajle Selasje. Kolejną atrakcją jest Wenchi Crater Lake. Jezioro jest malowniczo położone wewnątrz krateru wygasłego wulkanu, można też odwiedzić gorące źródła oraz wodospady Gurder i Huluka. Na jednej z wysp na jeziorze znajduje się dawny klasztor. Interesująca jest flora i fauna tutejszych torfowisk. Do jeziora można dotrzeć pieszo lub na grzbiecie konia, którego można wypożyczyć w wiosce. Na turystów czekają łodzie, które przewożą odwiedzających do klasztoru i gorących wód.

Od 1977 roku Ambo jest siedzibą Etiopskiego Instytutu Badań Rolniczych, prowadzącego badania nad ochroną i rozwojem etiopskich roślin domowych.

Okolice Ambo są popularnym celem weekendowych wycieczek mieszkańców Addis Abeby.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Turyści obserwują słonie w Parku Narodowym Liwonde w Malawi
Malawi

Wyprawa do Etiopii i Malawi

Podróż życia do Etiopii i Malawi – odkryj tajemnice historii, spotkaj plemiona, zanurz się w dzikiej przyrodzie i nurkuj w krystalicznych wodach Jeziora Malawi. Emocjonujące safari, kulturowe doświadczenia i niezapomniane widoki czekają na Ciebie. Dołącz do naszej wyprawy już teraz!

Liwonde National Park - Malawi
Malawi

Malawi – Gorące serce Afryki

Podczas tej podróży zabierzemy was w najbardziej fascynujące zakątki Malawi, pokażemy miejsca, które zapierają dech w piersiach i zapewnią niezapomniane doświadczenia. Malawi czeka na was,

Łódź z papirusu na jeziorze Tana. © Andrzej Zarzecki
Etiopia-Najciekawsze programy wypraw

Etiopia 17 dni, transport dżipami

Również ten program obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju, zarówno część historyczną na północy jak również Dolinę Rzeki Omo. Cała trasa jest realizowana transportem lądowym.

Etiopia-Najciekawsze programy wypraw

Wyprawa do Etiopii 15 dni, samolotami i dżipami

Jeden z najciekawszych programów zwiedzania Etiopii. Autentyczne plemienne wioski w Dolinie Omo Lalibela, Góry Siemen, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospady na Nilu Błękitnym, to