Jezioro Malawi

Do Malawi jeździmy bez wiz!!!

Malawi, często określane w materiałach promocyjnych jako 'gorące serce Afryki’, szeroko otwiera dla turystyki swoje granice. Dla obywateli aż 79 państw, w tym Polski, zniesiono wymóg wizowy.

To jest prawdziwa i sprawdzona wiadomość, informacje opisujące procedury wizowe do Malawi, powszechnie publikowanym na stronach internetowych wprowadzają w błąd.

Każdy może to zweryfikować na oficjalnej stronie malawijskiego rządu: https://www.evisa.gov.mw/. Gdy skorzystamy z linku: Visa Eligibility Wizard, otrzymamy odpowiedź, że wiza do Malawi od polskich obywateli nie jest wymagana.

Ten kraj, długo niedostępny dla turystów, ma wiele do zaoferowania – od oszałamiających krajobrazów, przez dziką i zróżnicowaną faunę, aż po bogactwo kultury. Malawi jest niezwykłą mieszanką przygody, relaksu i prawdziwie afrykańskich doświadczeń.

Klimat w Malawi jest podrównikowy, subtropikalny. Tereny górskie zajmują znaczną część kraju. Średnie temperatury roczne wahają się od 20°C w lipcu do 30°C w październiku, a w najchłodniejszym okresie na płaskowyżach i w górach od 10°C do 16°C. Pora deszczowa przypada od listopada do maja.

Dużą część kraju zajmują parki narodowe. Koniecznie trzeba odwiedzić Park Narodowy Liwonde, dom dla różnorodnych gatunków dzikich zwierząt, od słoni i nosorożców, przez bawoły i liczne gatunki antylop, po drapieżniki.

Choć Malawi nie ma dostępu do morza, jezioro Malawi doskonale rekompensuje ten brak. Jego rozmiary są tak imponujące, że przebywając na  plażach, można doświadczyć uczucia porównywalnego do przebywania nad oceanem – z lazurowym niebem, śnieżnobiałym piaskiem i falami niemalże oceanicznymi. Dodatkowym atutem jest słodka woda, dzięki której nie ma potrzeby brania prysznica po kąpieli.

Przy wyborze celu podróży coraz bardziej zawracamy uwagę na stabilność odwiedzanych państw. Malawi jest uznawane za jeden z najbezpieczniejszych krajów Afryki, a jego mieszkańcy są znani z uśmiechu, ciepła i gościnności.”

Wyprawy do Malawi:

https://timelessethiopia.pl/category/malawi

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Blog

Ethiopian Airlines wylądował w Warszawie

Wystartowali!!! Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane będą przez Ateny cztery razy w tygodniu. – ET

Meczet w Negash w Etiopii
Blog

Turcja wesprze odbudowę zniszczonego zabytku

Rząd turecki zobowiązał się dostarczyć niezbędne środki finansowe i techniczne dla prac renowacyjnych meczetu Al-Najashi oraz grobowca króla Ahmeda Nejashi, położonych w miejscowości Negash na trasie Adigrat-Mekele.

Członkowie plemiona Mursi w Etiopii
Etiopia 2024

Szlak Historyczny, Dolina Omo i Góry Bale

Termin: 31 października-23 listopada 2024, Czas trwania wyprawy: 24 dni, Addis Abeba, Maryam Korkor, Daniel Korkor, Abune Yemata, Debre Damo, Yeha, Aksum, Gonder, Semien, Lalibela,