Harer

Harer

Harer to otoczone kamiennymi murami miasto meczetów, barwnych bazarów, centrum muzułmańskiej nauki i szkół. Zlokalizowany na wysokiej skarpie, otoczony bezkresnymi równinami, uważany jest za czwarte święte miasto islamu po Mekce, Medinie i Jerozolimie. Przez wieki był niepodległy, został wcielony do Etiopii przez cesarza Menelika. Harer w dawnych czasach mógł być podziwiany dopiero po długiej podróży karawaną, na grzbiecie wielbłąda lub muła. Dziś i tu świat się skurczył, Harar leży zaledwie o godzinę drogi od Dire Dawa współczesnego etiopskiego miasta, w pobliżu biegnie linia kolejkowa łącząca Addis Adebę z portem w Dżibuti. Jest tu również całkiem spore, międzynarodowe lotnisko.

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie.

Program zaczyna się i kończy w Addis Abebie, bez problemu można go połączyć ze zwiedzaniem innych części Etiopii.

 

TEP 010 - HARER 

Czas trwania: 3 dni/ 2 noce

Zakwaterowanie:  Hotele

Dzień 1: Addis Abeba - Dire Dawa

Transfer na lotnisko i przelot do Dire Dawa. Nocleg w Dire Dawa lub przejazd do Hareru. Po drodze przystanek na największym w Etiopii targu chatu (khatu).  w Avaday

Dzień 2: Harer

Zwiedzanie Hareru, otoczonego murami miasta o charakterze odmiennym od innych etiopskich agromelacji. Uważane jest za centrum duchowe etiopskich muzułmanów, nazywane po arabsku Madeenat-ul-Awliya (Miasto Świętych). To według niektórych wyznawców islamu czwarty pod względem świętości ośrodek po Mekce, Medynie i Jerozolimie. Wizyta na targu, gdzie obok siebie handlują chrześcijańscy i muzułmańscy sprzedawcy. Wieczorem udział w karmieniu hien. To niesamowity spektakl, gdy dzikie zwierzęta są karmione z ręki przez „człowieka od hien”. Początkowo bardzo bojaźliwe po pewnym czasie sięgają po kawałki mięsa podawane na patyku rękami, a nawet ustami. Niezwykłe są domy w Harer, ich styl przypomina tradycyjną architekturę arabskich miast na wybrzeżu. Na ścianach wiszą miski, talerze i koszyki o bardzo interesujących wzorach. W Harerze przez wiele lat mieszkał francuski poeta Arthur Rimbaud.

Dzień 3: Harer- Dire Dawa- Addis Abeba

Przejazd na lotnisko w Dire Dawa, lot powrotny do Addis Abeby.  

Uwaga!!!

Każdą z prezentowanych w naszym serwisie tras możemy dowolnie zmodyfikować w zależności od zainteresowań, budżetu i czasu jakim Państwo dysponujecie. 

Formularz kontaktowy