Flamingi na jeziorze w Etiopii

Obserwacja ptaków

O Etiopii można powiedzieć, że to raj dla ornitologów. W 1971 liczbę żyjących tu gatunków oceniano na 827. Dziś szacuje się ją na około 850 z czego 16 endemicznych. Podobnym wynikiem mogą się w Afryce pochwalić tylko Tanzania i RPA. Ostatni endemiczny gatunek został poznany w roku 1992 na terenie parku narodowego Nechisar.

Jest bardzo prawdopodobne, że w lasach na zachodzie i południu czekają na swoich odkrywców kolejne. Również etiopski płaskowyż, otoczony suchymi terenami, umożliwił rozwój wielu ptaków w unikalne formy i gatunki. Warto wiedzieć, że aż 40 procent podróżników przyjeżdża do tego kraju właśnie by obserwować ptaki. Czy trzeba lepszej rekomendacji?

Skrzydlate bogactwo Etiopii powoduje, że wielu turystów, którzy nigdy wcześniej nie pasjonowali się ptakami odkrywa w tym kraju nową pasję. Tym bardziej, że bardzo łatwo jest połączyć podziwianie niebiańskich świątyń Lalibeli z krótką wyprawą w góry Siemen.

Czasem aż trudno sobie wyobrazić, że na leżących na wschodzie kraju, suchych spalonych słońcem obszarach Etiopii może istnieć jakieś życie. Tymczasem wystarczy chwilkę popatrzeć w skupieniu by dostrzec ich barwnych mieszkańców

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Góry Siemen. Fot.: Andrzej Zarzecki
Blog

Etiopskie przepisy celne

Po przylocie do Addis Abeby wszyscy pasażerowie są zobowiązani do odebrania bagażu, nawet jeśli kontynuują podróż samolotem linii Ethiopian Airlines do innych miast w Etiopii.

Blog

Ethiopian Airlines wylądował w Warszawie

Wystartowali!!! Największy afrykański przewoźnik sieciowy zainaugurował regularne połączenia lotnicze z Addis Abeby do Warszawy. Loty realizowane będą przez Ateny cztery razy w tygodniu. – ET