Basen pływacki w ośrodku Sodere.

Jednodniowa wycieczka do ośrodka spa Sodere

Sodere to kompleks wypoczynkowy w środkowej Etiopii, położony ok. 120 km na południowy wschód od Addis Abeby. Znajduje się on na zalesionym brzegu rzeki Awash.

Czas trwania: Cały dzień lub dłużej

Sodere przyciąga gości gorącymi wodami słynącymi z leczniczych właściwości. Można z nich korzystać nie tylko w ogólnodostępnych łaźniach, ale także w niektórych pokojach hotelowych wyposażonych w specjalne wanny z leczniczą wodą. Basen o wymiarach olimpijskich powinien przypaść do gustu amatorom pływania, są też brodziki dla dzieci. W ofercie znajdują się również restauracje i sklepy.

Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, są małpy Vervet. Zwierzęta te są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi i można je spotkać na terenie całego kompleksu.

Sodere jest jednym z najpopularniejszych miejsc na weekendowe wypady dla mieszkańców Addis Abeby i turystów. Kurort stał się bardziej dostępny po wybudowaniu autostrady z Addis Abeby do Adamy. Drastycznie skróciło to czas podróży i sprawiło, że kilkugodzinne wycieczki nabrały większego sensu.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Jezioro Malawi
Blog

Do Malawi jeździmy bez wiz!!!

Malawi, często określane w materiałach promocyjnych jako 'gorące serce Afryki’, szeroko otwiera dla turystyki swoje granice. Dla obywateli aż 79 państw, w tym Polski, zniesiono wymóg wizowy.

Bombardier w służbie Ethiopian Airlines na lotnisku w Lalibeli - Etiopia
Blog

Ethiopian Airlines będzie latał do Warszawy?

Bezpośrednie połączenie z Warszawy do Addis Abeby staje się coraz bardziej prawdopodobne. Narodowe linie lotnicze Etiopii otrzymały zgodę na wykonywanie bezpośrednich lotów w nadchodzącym sezonie letnim.

Turyści obserwują słonie w Parku Narodowym Liwonde w Malawi
Malawi

Wyprawa do Etiopii i Malawi

Podróż życia do Etiopii i Malawi – odkryj tajemnice historii, spotkaj plemiona, zanurz się w dzikiej przyrodzie i nurkuj w krystalicznych wodach Jeziora Malawi. Emocjonujące safari, kulturowe doświadczenia i niezapomniane widoki czekają na Ciebie. Dołącz do naszej wyprawy już teraz!