Basen pływacki w ośrodku Sodere.

Jednodniowa wycieczka do ośrodka spa Sodere

Sodere to kompleks wypoczynkowy w środkowej Etiopii, położony ok. 120 km na południowy wschód od Addis Abeby. Znajduje się on na zalesionym brzegu rzeki Awash.

Czas trwania: Cały dzień lub dłużej

Sodere przyciąga gości gorącymi wodami słynącymi z leczniczych właściwości. Można z nich korzystać nie tylko w ogólnodostępnych łaźniach, ale także w niektórych pokojach hotelowych wyposażonych w specjalne wanny z leczniczą wodą. Basen o wymiarach olimpijskich powinien przypaść do gustu amatorom pływania, są też brodziki dla dzieci. W ofercie znajdują się również restauracje i sklepy.

Ogromną atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, są małpy Vervet. Zwierzęta te są przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi i można je spotkać na terenie całego kompleksu.

Sodere jest jednym z najpopularniejszych miejsc na weekendowe wypady dla mieszkańców Addis Abeby i turystów. Kurort stał się bardziej dostępny po wybudowaniu autostrady z Addis Abeby do Adamy. Drastycznie skróciło to czas podróży i sprawiło, że kilkugodzinne wycieczki nabrały większego sensu.

KLIKNIJ BY ZAREZERWOWAĆ

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn
Read more

Related Posts

Turyści obserwują słonie w Parku Narodowym Liwonde w Malawi
Malawi

Wyprawa do Etiopii i Malawi

Podróż życia do Etiopii i Malawi – odkryj tajemnice historii, spotkaj plemiona, zanurz się w dzikiej przyrodzie i nurkuj w krystalicznych wodach Jeziora Malawi. Emocjonujące safari, kulturowe doświadczenia i niezapomniane widoki czekają na Ciebie. Dołącz do naszej wyprawy już teraz!

Liwonde National Park - Malawi
Malawi

Malawi – Gorące serce Afryki

Podczas tej podróży zabierzemy was w najbardziej fascynujące zakątki Malawi, pokażemy miejsca, które zapierają dech w piersiach i zapewnią niezapomniane doświadczenia. Malawi czeka na was,

Łódź z papirusu na jeziorze Tana. © Andrzej Zarzecki
Etiopia-Najciekawsze programy wypraw

Etiopia 17 dni, transport dżipami

Również ten program obejmuje wszystkie najważniejsze atrakcje tego kraju, zarówno część historyczną na północy jak również Dolinę Rzeki Omo. Cała trasa jest realizowana transportem lądowym.

Etiopia-Najciekawsze programy wypraw

Wyprawa do Etiopii 15 dni, samolotami i dżipami

Jeden z najciekawszych programów zwiedzania Etiopii. Autentyczne plemienne wioski w Dolinie Omo Lalibela, Góry Siemen, Gonder, klasztory na jeziorze Tana, wodospady na Nilu Błękitnym, to