Timket (Święto Trzech Króli)
Najbarwniejsze etiopskie święto, w czasie którego kapłani niosą do najbliższej wody repliki Arki Przymierza. Ceremonia jest uczczeniem pamięci chrztu Chrystusa w Jordanie i odbywa się 19 stycznia, dwa tygodnie po etiopskim Bożym Narodzeniu. Repliki Arki nazywane Tabot są wynoszone po południu, w dzień poprzedzający Święto Trzech Króli. Przez całą noc trwają modlitwy i medytacje zgromadzonych kapłanów i wiernych. Drugiego dnia następuje poświecenie wody a potem wszystkich zgromadzonych. Ceremonia jest odnowieniem przynależności do wspólnoty kościoła.
Meskel (Odnalezienie Krzyża)
Święto Meskel zaczyna się 27 września i trwa dwa dni. Upamiętnia odnalezienie relikwii Krzyża Pańskiego przez matkę Konstantyna Wielkiego, św. Helenę. Słowo „meskel” znaczy po amharsku krzyż. Podobnie barwne jak Timket lecz zamiast wody celebrowany jest ogień. W centrum ceremonii znajdują się ogniska zwieńczone udekorowanym kwiatami krzyżami. Kapłani w ceremonialnych szatach błogosławią ognisko przed zapaleniem. Festiwal zbiega się z okresem kwitnienia złoto-żółtych kwiatów Meskal Daisies, w języku amharskim nazywanych Adey Adaba. Kwiaty są symbolem nadejścia nowego roku po zakończeniu pory deszczowej.
Genna (Boże Narodzenie)
Nazywane jest Lidet i nie jest tak ważnym świętem dla etiopskich chrześcijan jak w przypadku naszego kościoła. Przypada 7 stycznia i zupełnie różni się od naszego. Celebrowane jest procesją, podążającą przez całą noc, od świątyni do świątyni. Tradycyjnie młodzi ludzie grają w tym dniu w grę nazywaną Genna, podobną do hokeja.
Fasika (Wielkanoc)
To święto dużo ważniejsze dla ortodoksyjnych chrześcijan niż Boże Narodzenie. Wielkanoc poprzedza w Etiopii trwający 56 dni post, podczas którego nie wolno jeść żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Dotyczy to nie tylko mięsa, ale również mleka i jaj. Przygotowanie do radości zmartwychwstania Chrystusa zaczyna się w Wielki Piątek. Najważniejsze uroczystości trwają przez sobotnią noc aż do godziny 3 nad ranem, gdy wierni wracają do domu by rozpocząć świętowanie. Zakończeniem postu jest trwający dwa i pół dnia barwny festiwal.